Strona główna » BLOG » Mam dla Was coś wyjątkowego!

Mam dla Was coś wyjątkowego!

  Pewnego dnia, kiedy moje córki się nudziły, zaczęłam im tak na szybko rysować różne portrety do kolorowania. Powiedziałam, że to klienci salonu piękności i na bieżąco wymyślałam nowe opcje – malowanie paznokci, ciekawe fryzury, tatuaże, kolczyki. Dzieci tak się wciągnęły, że nie nadążałam z kolejnymi, bo wciąż wołały o nowe.

  Zabawa wyszła nam pierwszorzędna z kilku powodów.

  Bo klienci salonu należą do osób, które nie przejmują się modą, ani narzucanymi przez społeczeństwo kanonami urody. To ludzie świadomi własnego ciała, którzy czują się dobrze ze sobą, takimi, jakimi są. Nie są „idealni”. Ale czy istnieją ludzie idealni? Są piękni tacy, jacy są, przełamują stereotypy i uczą dzieci akceptacji siebie i innego człowieka.

  A poza tym, rysowanie i kreatywne kolorowanie to świetna zabawa, która dobrze wypływa na rozwój dziecka.

  Zdjęcia i relację z naszej pierwszej zabawy w „Salon piękności” możecie zobaczyć na Instagramie. (Bo na profilu @bajkolorki dzielę się z obserwatorami różnymi pomysłami na ciekawe zabawy z dziećmi, przede wszystkim rysunkowe, kreatywne i twórcze w duchu less-waste.) Kto tam nie zaglądał, tego serdecznie zapraszam!

  Takie ciągłe rysowanie nowych postaci dwa dni z rzędu (tak, dzieci nie chciały dać mi spokoju i wciąż chciały nowe rysunki!) trochę mnie zmęczyło. Dlatego postanowiłam zrobić wersję „wielorazową” do wydruku na domowej drukarce. Dziewczynki już przetestowały tę opcję „pro” i są zadowolone ze efektu pracy mamy. A ja raz przygotowaną zabawę mogę drukować wiele razy.

  Pomyślałam, że nasza zabawa mogłaby przynosić korzyści nie tylko moim dzieciom. Bo, jak widzicie, forma jest dość nietypowa. Nie ma tu księżniczek o nieskazitelnej urodzie, tylko zwykli ludzie. To zabawa dla chłopców i dla dziewczynek, bo ile dzieci, tyle możliwości. Może ktoś chciałby zrobić makijaż spider-mana? Albo pofarbować włosy na zielono? Nie ma żadnych ograniczeń!

  Chciałabym podarować Wam plik z 30 postaciami do wydruku. Trzy z nich są dziełem mojej córki, a pozostałe to moja własna wesoła twórczość. Do tego dołączam instrukcję z krótkim wstępem, który można przeczytać dziecku oraz wzór do tworzenia własnych postaci.

  Dziękuję za odwiedziny!

  Zachęcam do wspólnej zabawy i podzielenia się wrażeniami w komentarzu, na Instagramie lub na Facebooku!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.